Kto je Akili

Vekom kvapku prezretá
S fotoaparátom v ruke tak akurát
A v poézii ešte nedozretá.

Akili je swahilské meno a znamená chytrý, múdry. Nie, nie som chytrá. Získať túto vlastnosť je jedna z mét mojej vnútornej cesty. Preto tento pseudonym, podľa starej múdrosti: Svoje myšlienky smeruj k tomu, kým chceš byť, nie kým si teraz. Iba tak dosiahneš, že sa ním aj naozaj staneš.

Milujem umenie v každej podobe – od toho najviac hmotného sochárstva, cez výtvarné umenie, literatúru, až po to ‘najnehmotnejšie’ – hudbu. Veľkí majstri minulosti a súčastnosti sú pre mňa neutíchajúcou inšpiráciou a vzorom. Nasávam ich invenciu každým pórom a snažím sa ju pretaviť do vlastných obrazov a slov. Veľké ďakujem patrí najmä tým, ktorých poznám osobne. Nevedomky ma posúvajú na ceste za múdrosťou.

Tvoriť krásno ma robí šťastnou, snažím sa o to rôznymi spôsobmi. Preto som sa rozhodla zverejniť svoju šuplíkovú tvorbu. Budem vďačná, ak niečo z toho, čo nájdete na mojom blogu obohatí aj Vás.

To som teda ja – moje myšlienky, zážitky a pocity. Preto ma viac, ako životopisnými faktami, spoznáte cez fotografie, koláže a básne

s úctou Akili

Akili
Som cestovateľ a moreplavec a každým dňom objavujem vo svojej duši novú oblasť.
Chalíl Gibran.